Svatba na zámku Hluboká nad Vltavou

Pokud chcete pohádkovou svatbu na zámkuzámek Hluboká nad Vltavou je to pravé místo pro Vás. Svatby se pro širokou veřejnost na zámku Hluboká nad Vltavou konají od roku 1975. Původně se svatební obřady konaly v obřadní síni, která byla umístěna v nádvoří zámku. Od června 2003 se svatební obřady provádějí v nově zrekonstruované obřadní síni, nacházející se v prostoru bývalé oranžerie. Vchod do této obřadní síně je veden dolní zámeckou zahradou. K zámku vede příjezdová cesta, kterou se sá dojet k malému parkovišti, které je 100m od obřadní síně.

Svatební hostinu můžete uspořádat v některé z nespočtu restaurací, kterými je Hluboká nad Vltavou doslova oseta. Pokud plánujete oslavu protáhnout do podzních odpoledních či večerních hodin, nabízí Vám Hluboká nad Vltavou obrovskou ubytovací kapacitu, kterou zajištují zdejší hotely. Škála restauračních a ubytovacích zařízení je natolik široká, že si vybere každý.

Svatební obřady se konají po celý rok s výjimkou měsíce května. Nejžádanější termíny pro svatební obřady jsou v měsíci dubnu, červnu, červenci, srpnu a září. Je proto vhodné na tyto měsíce rezervovat termíny s dostatečným předstihem několika měsíců. Svatební obřady se pořádají v pátek a v sobotu. Výjimečně též v jiný pracovní den v týdnu. Pátek je stanoven radou města jako oddávací den.

Uzavření manželství na kterémkoliv jiném vhodném místě může povolit matriční úřad, do jehož správního obvodu toto místo spadá. Uzavřít manželství na stanoveném místě v sobotu tj. mimo stanovenou dobu, není-li tato státním svátkem, může povolit Městský úřad Hluboká nad Vltavou.

Poplatky za svatební obřady

Poplatek za svatební obřad na stanoveném místě a ve stanovenou dobu (pátek 8.00 – 14.30 hod) činí pro snoubence s trvalým pobytem v České republice 4 800,- Kč. Pokud jeden ze snoubenců nemá trvalý pobyt v ČR poplatek činí 6 800,- Kč. V případě, že oba snoubenci nemají pobyt v ČR poplatek činí 7 800,- Kč.

Za vydání povolení uzavřít manželství v pátek mimo stanovenou dobu nebo na jiném vhodném místě se hradí ještě správní poplatek 1 000,- Kč.

V sobotu činí poplatek pro snoubence s trvalým pobytem v České republice 7 000,- Kč. Pokud jeden ze snoubenců nemá trvalý pobyt v ČR poplatek činí 9 000,- Kč. V případě, že oba snoubenci nemají trvalý pobyt v ČR poplatek činí 10 000,- Kč.

Hledáte-li aktuální ceník podnájmů prostor, naleznete ho na oficiálních stránkách zámku Hluboká nad Vltavou.

Rezervace termínu svatebního obřadu

Termíny je možno rezervovat na matrice Městského úřadu Hluboká nad Vltavou na telefonním čísle +420 387 001 324 nebo na čísle mobilního telefonu +420 608 654 375.